Executive Committee and Officers

              President                                                       Vice President                                           Secretary/Treasurer

                   Libby Calnon                                                                          Annette Creekpaum                                                      Todd Simmons

                  Hood River Electric Cooperative                                Mason PUD 3                                                                  Tillamook County PUD

                  Brent Wallin                                         Brad Gamett                                          James R Webb                                    Joe Lukas                           

                 City of Burley                                     Lost River Electric Coop                  Lower Valley Energy                        Mission Valley Power

                  Chuck Thurman                                 Ryan Redmond                                    Kevin Wells                                            Rollie Miller

                 Monmouth Power & Light             Peninsula Light                                   Vera Water & Power                        Vigilante Electric Co-op


Directors

Tom McBartlett                            Yvette M. Armstrong                             Mike Klaus                                                  Brent Wallin                                            Larry Massey

Ashland, City of                              Big Bend Electric Coop, Inc.                   Bonners Ferry, Electric Dept.                Burley, City of                                          Cascade Locks, City of

Ty Hillebrand                                 Dave Hayes                                                   Steve Marx                                                  Andy Fletcher                                        Lisa Atkin

Central Lincoln PUD                    Centralia City Light                                    Cheney, City of                                            Columbia Basin Electric Coop        Columbia Power Coop


Scott Peters                                     Michael Sykes                                           Randy Smeddon                                       Buddy Stanavich                                Chris Kroupa                    Columbia REA                                Columbia River PUD                               East End Mutual Electric Co., Ltd          Ellensburg, City of                                Ferry County PUD #1                     

Mark Johnson                                     Keith Hormann                                      Hugo Anderson                                          Fred Flippence                                   Nate Rivera                    Flathead Electric Cooperative      Forest Grove, City of                              Glacier Electric                                            Harney Electric Coop                         Hermiston Energy                                 

Tony Morely                                        Libby Calnon                                          Jim Poxleitner                                              Jasen Bronec                                         Steve Fisher            Heyburn, City of                                 Hood River Electric Coop                     Idaho Co. Light & Power                         Inland Power & Light                            Kalispel Tribal Utilities                           

Mike DeMott                                       Doug Elliott                                              Brad Gamett                                               James Webb                                          Annette Creekpaum  Klickitat County PUD                       Kootenai Electric                                       Lost River Electric                                      Lower Valley Energy                           Mason PUD No. 3                                 

 John Dietz                                           Jim Anderson                                         Mike Watkins                                                      Joe Lukas                                        Mark Hayden                     McMinnville Water & Light           Midstate Electric Coop                        Milton-Freewater City Light & Power         Mission Valley Power                   Missoula Electric Coop                          

Joe Morgan                                        Chuck Thurman                                    Kevin Black                                                 Roger Kline                                       Les Penning                       Modern Electric Water Co            Monmouth, City of                                 Nespelem Valley Cooperative               Northern Wasco Co. PUD           Oregon Trail Electric Coop 

                                                      

Ryan Redmond                                 Clinton Whitney                                 James Bowers                                            Tony Schacher                             Ken Dizes                            Peninsula Light Co                            Richland, City of                                   Rupert, City of                                                Salem Electric                              Salmon River Electric Coop                   

Jared Teeter                                     Bradley Kresge                                     Steve Walter                                                 Todd Simmons                             Michael Darrington               South Side Electric, Inc.                Surprise Valley Electric Corp.            Tanner Electric Coop                                  Tillamook PUD                              United Electric Coop 

                                                

 Kevin Wells                                  Rollie Miller                                           Ned Ratterman                                 Clay Fitch                                 Brian Walters                Ray Wiseman  Vera Water & Power                  Vigilante Electric Coop                     Wasco Electric Coop                      Wells Rural Electric                 Whatcom                       Yakima Power